Universitet: Historie - bachelor
Universitetet i AgderBachelorprogrammet i historie gir kunnskaper om hvordan forhold i fortiden kan bidra til å forstå det samfunnet vi er en del av, både lokalt, nasjonalt og internasjonalt.
Studiet i historie er nyttig bakgrunn for arbeid med undervisning og samfunnsanalyse både i offentlige og private virksomheter. Det er aktuell grunnutdanning for studenter som ønsker å bli lærere, forskere, journalister eller ønsker arbeid i forlag, i kultursektoren eller i nasjonale og internasjonale organisasjoner. Med tanke på undervisning vil det være nyttig å ta et annet skolefag i tredje studieår. Studiet gir grunnlag for tilsetting i videregående skole og i 5. - 10. klassetrinn i grunnskolen når praktisk-pedagogisk utdanning tas i tillegg.
Enkelte emner kan bli gitt på engelsk. I løpet av studiet er det mulig å reise på utveksling til en av høgskolens samarbeidsinstitusjoner i utlandet.
1. Studieår
Norsk og europeisk historie samt verdenshistorie
(6 moduler à 10 studiepoeng)
2. Studieår
Historie påbygging
(30 studiepoeng)
Ex.phil og ex.fac
(10 + 10 studiepoeng)
Fritt valg
(10 studiepoeng)
3. Studieår
Valgdel
(60 studiepoeng)
Velg* mellom:
Utviklingsstudiet**
Statsvitenskap
Språk
Mediefag
Kristendom,religion og livssyn
* Det er begrenset plass på noen av valgmulighetene
**Studieturen inngår ikke når studiet tas som valgdel/breddefag.
Forkunnskaper
Generell studiekompetanse
Studiepoeng
180
Historie - bachelor
100% sikkert skjema
Tar ett minutt å fullføre
Hurtig respons
Åpen deltakerdiskusjon om kurset eller emnet
Del gjerne din erfaring eller tanker om dette kurset eller temaet med andre!
