Folkehøgskole: Idrett - Bistand - Afrika
Valdres FolkehøgskuleMed oss gjennom året har vi KRIK, en god støttespiller, som ønsker å engasjere oss i deres arbeid i Norge og Afrika.
Høst/vår blir brukt til masse idrett. Vi prøver ting vi kan og er erfarne med, og vi skal prøve andre "eksotiske" idretter. Dette vil si det meste fra fotball og sykling, til fekting og curling. Vi blir kjent med KRIK's arbeid, og blir utfordret på det å være en leder. I tillegg til all fart og aktivitet, forbereder vi oss til en eksotisk reise til Øst-Afrika.
På vinteren blir det bakkekjøring, snøhule, skøyter og topptur, før vi sier "Habari gani?" til våre venner i Kenya. Her blir det latterfulle, rørende og alvorlige møter med fantastiske mennesker med en annen kultur en oss selv. Vi spiller fotball med de lokale, og blir kjent med arbeidet CHRISC/KRIK driver i Nairobi. Men Kenya har mer å by på en storbylivet. Kenyas høyeste fjell skal utforskes, før vi speider etter løver og sebraer på savannen. Vi avslutter med snorkling blant korallrev og fargerike fisk i det indiske hav utenfor kystbyen Mombasa.
KRIK - Afrika ønsker å gi deg et aktivt og spenningsfylt år, samtidig som du skal få opplevelser du kan vokse på, og lære av. Vi ønsker at du skal bli kjent med KRIK's arbeid både i Norge og Afrika. Kanskje du vil være med å drive disse organisasjonene i riktig retning i årene som kommer?
KRIK:
- Ballspill
- Telemark
- Leik
- Klatring
- Curling
- Drive lokallag
- Snøhule
- Delta på KRIK-konferansen
- Fekting
- Ledertrening
- Hockey
- Fjellturer
- Besøk på KRIK-kontoret
Afrika:
- 3 ukers utreise til Kenya
- CHRISC-arbeid i Nairobi
- Spille fotballkamper
- Safari
- Idrett som plattform for utvikling
- fjelltur til Mt. Kenya
- Kulturforståelse
- Snorkling på Mombasa
- Afrikansk dans
- "Film fra Sør"-festival i Oslo
- Lage video/lysbildeframvisning
- Skrive reportasje fra turen
Idrett - Bistand - Afrika
100% sikkert skjema
Tar ett minutt å fullføre
Hurtig respons
Åpen deltakerdiskusjon om kurset eller emnet
Del gjerne din erfaring eller tanker om dette kurset eller temaet med andre!