Reis og Mal
Kunst for Alle“Urban Landscape-An Odyssey” - Peter Esdaile i Madison
Peter EsdaileDen populære kunstneren Peter Esdaile bor for tiden i Madison, Wisconsin og i mai 2008 åpner han sine dører for 15 heldige kurs- deltakere!
Kunst for Alle har gleden av å tilby sine lesere muligheten til en unik kunstopplevelse! - Innenfor samtidskunsten er livet i det urbane landskapet, både innen foto, video og maleri et fascinerende og komplekst tema. Via dette kurset tenker jeg å la deltakerne utforske dette tema via sanser og observasjonsevne, med kamera og skisseblokk som verktøy, å fange inn dette pulserende univers, eller en bit av det, for videre bearbeidelse i atelieret. Jeg vil selv være med å guide rundt med skisseblokken, for utvelgelse og diskusjon av motiv og tema, forteller Esdaile. Esdaile foreslår tre temaer: I. Natur, II. Arkitektur og III. Kultur. I tillegg til undervisning i atelieret, hvor deltakerne vil få hver sin arbeidsplass, vil det arrangeres diverse ekskursjoner. Madison har mye å by på når det gjelder fargerikt folkeliv, arkitektur og natur - noe man naturligvis vil la seg inspirere av i selve arbeidet. Forslag til ekskursjoner er besøk av Frank Lloyd Wrights arkitektoniske perler, det eventyrlige Milwaukee Art Museum, tegnet av Calatrava, samt Madisons to flotte museer; MMOca og Chazen. En populær musikk-festival, ”Yahara Waterfront Festival” arrangeres i begynnelsen av juni 2008.
Kurs nr: 3090508
Tid: 31. mai -11. juni 2008
Sted: Madison, Wisconsin
Lærer:Peter Esdaile
Pris: 20 500,- (pr.pers. i dobbeltrom)
Deltakere: minimum 12 - maksimum 15 personer
MALEKURS OG OPPLEVELSER PÅ SVALBARD
SvalbardNoe av det mest eksotiske norske må nesten være Svalbard. Derfor reiser Kunst for Alle igjen til Longyearbyen - denne gangen bytter vi ut nordlyset med midnattsola! Den populære billedkunstneren Lars Holm vil dele av sitt gode humør og sin enorme kunnskap om akvarellmaling. Vi skal bo på Spitsbergen Gjestehus i Nybyen, som er en av de gamle gruvearbeiderboligene. Deltakerne innkvarteres i enkeltrom med bad på gangen. Svalbard og Londyearbyen har masse å by på i tillegg til fantastiske naturopplevelser. Her skal vi oppleve naturen, besøke museet og Svalbard Galleri. Den populære billedkunstneren Lars Holm vil dele av sitt gode humør og sin enorme kunnskap om akvarellmaling. Vi skal bo på Spitsbergen Gjestehus i Nybyen, som er en av de gamle gruvearbeiderboligene. Deltakerne innkvarteres i enkeltrom med bad på gangen. Svalbard og Londyearbyen har masse å by på i tillegg til fantastiske naturopplevelser. Her skal vi oppleve naturen, besøke museet og Svalbard Galleri.
Kurs nr: 4020708
Tid: 7.-13. juli 2008
Sted: Longyearbyen, Svalbard
Lærer:Lars Holm
Pris: 12.000
Reis og Mal
100% sikkert skjema
Tar ett minutt å fullføre
Hurtig respons
Åpen deltakerdiskusjon om kurset eller emnet
Del gjerne din erfaring eller tanker om dette kurset eller temaet med andre!