Kursguide
Utdanning
Søk

kurs > Materialteknologi > DP og forankring av flytende installa...

Kurs: DP og forankring av flytende installasjoner

Tekna

Form
Klasserom

Varighet
2 dag(er)

Deltid
Ja

Heltid
Nei

Nivå
Kurs

Pris
8700,-

7700 hvis Tekna-medlem

Bookmark and Share
Dette kurset har ikke oppført noen dato for studiestart. Bruk skjemaet under for å kontakte leverandør for nærmere informasjon.

Tid: 17-19 Februar  2010
Sted: Quality Hotel Tønsberg

Tekna inviterer igjen til seminar hvor temaene retter seg mot personell som jobber med design og teknologiutvikling av flytende produksjonssystemer og personell som planlegger og utfører marine operasjoner.

Hovedfokus
Samsvar mellom regelverk, teknologiutvikling og drift er den røde tråden i seminaret og sentrale aktører vil dele sine erfaringer.

Ulykker og hendelser skyldes både sviktende organisering og utførelse av marine operasjoner hvor den menneskelige faktor spiller en stor rolle.

Ankringdforskriften
Myndighetenes arbeid for å forbedre ankringsforskriften sett i lys av hendelser og ulykker med forankringssystemer vil være sentral på konferansens første dag. Både sjøfartsdirektorater og PTIL vil være tilstede og presentere det de synes er av viktige endringer i den nye forskriften

Deretter følger to foredrag fra industrien. Tolking og bruk av forskriften i praksis, sett fra et design og engineerings ståsted og fra en riggoperatørs side. Denne sesjonen avsluttes med diskusjon hvor innledere og tilhørere er med

Teknologiutvikling og driftserfaringer
Programmet byr på dedikerte sesjoner innen teknologiutvikling, både innen ankring og dynamisk posisjonering. Mye tid er satt av til de viktige driftserfaringene hvor der vil være konkrete feltspesifikke presentasjoner. Temaer rundt fremtiden, slik som operasjoner i is og ukonvensjonell forankring i forbindelse med havmøller vil også stå på agendaen

Sentrale personer er invitert til å holde innlegg og det vil være mye matnyttig informasjon samt de viktige diskusjonene på tvers av selskaper.

Bedriftsbesøk Parker Scanrope
Vi besøker Parker Scanrope, kvelden før konferansen hvor vi får en omvisning av det arbeidet de utfører der.

Nettverksbuffé og konferansemiddag
Tekna finner det av stor viktighet å skape en uformell ramme for den uformelle samtalen. Nettverksbuffeen på hotellet etter bedriftsbesøket vil være en døråpner for nettverksbygging.

Konferansemiddagen 18. februar blir holdt på bryggen, rett ved hotellet, restauranten Conradi.




Be om gratis info
DP og forankring av flytende installasjoner
Start her
100% sikkert skjema
Tar ett minutt å fullføre
Hurtig respons

Felt som er merket med * må fylles ut

Firma

Navn *

Send helst info på *




E-post *

Telefon *

Adresse

Postnummer og sted

Kommentarer og spørsmål
Number: 1+2 *
Send henvendelse

Dette skjemaet er 100% sikkert.
Tekna vil snart kontakte deg






 

Åpen deltakerdiskusjon om kurset eller emnet

Del gjerne din erfaring eller tanker om dette kurset eller temaet med andre!


Anbefalinger fra andre brukere



Kursguiden skaffer deg flere kursdeltakere!

Synlig for flere hundre tusen relevante brukere.

På Internett siden 2000!

Formidlet kurs for mer enn 100 millioner siden oppstart.

Synlig også på FINN.no, Proff.no, Zett mfl.

Egen admin og trafikkstatistikk!




Følg oss på Facebook