Uke | Startdato Start | Sluttdato | Frist | Sted | Instruktører | Tidspunkt | Språk | Ledige plasser Plasser | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15 | 13.04.2023 13.04.2023 | 13.04.2023 | 11.04.2023 | Virtuelt klasserom |
Ole Sverre Spigseth |
Virtuelt klasserom | 08:30 - 11:30 | Norsk | Ledige plasser Ledig |
18 | 02.05.2023 02.05.2023 | 02.05.2023 | 30.04.2023 | Virtuelt klasserom |
Ole Sverre Spigseth |
Virtuelt klasserom | 08:30 - 11:30 | Norsk | Ledige plasser Ledig |
23 | 07.06.2023 07.06.2023 | 07.06.2023 | 05.06.2023 | Virtuelt klasserom |
Ole Sverre Spigseth |
Virtuelt klasserom | 08:30 - 11:30 | Norsk | Ledige plasser Ledig |
Startdato: 13.04.2023 |
Sluttdato: 13.04.2023 |
Sted:
Virtuelt klasserom
Virtuelt klasserom
|
Frist: 11.04.2023 |
Tidspunkt: 08:30 - 11:30 |
Språk: Norsk |
Ledige plasser: Ledig |
Trykk for mer info |
Lukk |
Startdato: 02.05.2023 |
Sluttdato: 02.05.2023 |
Sted:
Virtuelt klasserom
Virtuelt klasserom
|
Frist: 30.04.2023 |
Tidspunkt: 08:30 - 11:30 |
Språk: Norsk |
Ledige plasser: Ledig |
Trykk for mer info |
Lukk |
Startdato: 07.06.2023 |
Sluttdato: 07.06.2023 |
Sted:
Virtuelt klasserom
Virtuelt klasserom
|
Frist: 05.06.2023 |
Tidspunkt: 08:30 - 11:30 |
Språk: Norsk |
Ledige plasser: Ledig |
Trykk for mer info |
Lukk |
Kurset for deg som er / kan bli styremedlem, daglig leder, eller sitter i ledergruppen.
Få oversikt over hvilke verktøy, standarder og metoder som finnes innen rapportering av bærekraft og dermed inspirasjon til å komme i gang med rapporteringen i egen virksomhet. Du får innføring i viktige prinsipper for rapportering, med utgangspunkt i standarden Global Reporting Initiative
I tillegg gis det praktiske råd om løsninger på flere områder, og det legges opp til dialog og diskusjoner blant deltakerne underveis i kurset. Gruppeoppgaver er videre en integrert del av kursdagen.
Kursinnhold:
Målgruppe:
Kurset retter seg først og fremst mot styremedlemmer og toppledere med interesse for og ansvar for utvikling og oppfølging av bærekraftig satsning og forretningsutvikling. Kurset gir videre en god innføring i prosessen med å utvikle virksomheten til økt samfunnsansvar og økt fokus på bærekraft
Slik fungerer alle våre 3 timers nettkurs:
Ved bestilling:
Du mottar bekreftelse på kursplass ved bestilling.
Link til kurset: kl 11:00 dagen før kursdato mottar du link til kurset som leveres via teams - alternativt - via zoom. Dersom du mot formodning ikke har mottatt kurslinken pr epost 1 time før kursstart - bør du sjekke ut din spamboks - alternativt kontakte oss på: post@styreforeningen.no / Telefon: 22 99 77 00 for å få link tilsendt på nytt.
Link til Dropbox eller OneDrive mappe med kursmateriell og hjelpefiler: Alle våre kurs har inkludert en egen filmappe med materiell, faglig stoff og dokumentmaler vi bruker på kurset og som er grunnlag for utvidet frivillig selvstudium etter kurset. Det er ikke noe materiell du trenger å sette deg inn i før kurset starter. Link til kursets filmappe mottar du sammen med kurslinken.
Kursdagen:
Logg deg på webinaret eller nettkurset ved å benytte mottatt link for å delta på kurset. Kursholder gjennomgår kursmateriell, foiler og annet aktuelt materiell. Det er lagt opp til noe interaktivitet og spørsmål fra og mellom deltakere og kursholder underveis.
Avslutningsvis i kurset:
Bilder av eventuelle «whiteboard» gjennomganger, eventuelt materiell du skal motta etter vår gjennomgang (fasiter til oppgaver avhengig av kurstype), samt andre hjelpemidler mm som man gjennom kurset tar i bruk, lastes opp i Dropbox- eller OneDrive mappen for kurset på slutten av kursdagen.
Spørsmål / Assistanse etterpå: Kontakt kursholder om du måtte ønske mer hjelp med temaer det aktuelle kurset omfatter eller om du ønsker en uforpliktende samtale med kursholder om utfordringer knyttet til emner fra kurset for deg eller i din bedrift. Du kan også kontakte oss for etterfølgende faglig support i medlemskapsperioden på: support@styreforeningen.no
Kurset er et: 3+2+1 kurs - det betyr i praksis at:
1. 3 timer nettkurs på din bestilte valgte / kursdag her +
2. Over 2 timers selvstudiumsmulighet med materiell i tildelt filmappe +
3. Fritt valgt 1 times spesialiseringskurs på valgt dato i etterkant