Dette kurset har ikke oppført noen dato for studiestart. Bruk skjemaet under for å kontakte leverandør for nærmere informasjon.
Utbygging av fiberoptiske bredbåndsnett i Norge er stor og stadig i vekst. Samfunnet har blitt avhengig av at kommunikasjon til enhver tid fungerer, enten det er bruk av PC, TV, sosiale medier, mobiltelefon, trygghetstjenester, alarmer m.m.
Prøv å forestille deg en dag uten at kommunikasjonen fungerer?
Fiberoptiske kabler bli i all hovedsak benyttet til bredbåndsbygging. Dette gjelder i alle typer transport til sentraler for videre distribusjon til undersentraler for til slutt å gå over i fiberoptisk kabling frem til master og frem til bygg. I tillegg til nye fiberoptiske bredbåndsnett er det også et stort behov for utskiftning og rehabilitering av eksisterende fiberoptiske kabler.
OTDE´s fibertekniker kurs7skole består av to moduler. Disse kan tas i sammenheng som påbygging eller enkeltvis. Hver modul avsluttes med eksamen og begge modulene må bestås. All undervisning foregår som en kombinasjon av teori og praksis.
Vi holder til i Farexvegen 7, rett ved siden av Lindeberg togstasjon. Det er kort vei fra både Oslo og Gardermoen. Det er gode muligheter for å parkere her eller å benytte seg av kollektivtransport.
2-6 dager. For å få teknikerbevis må man gjennomføre 6 dagers kurs. Dette er delt i opp i 3 samlinger på 2 dager.
2 dagers kurs er for de som praktiserer per dags dato og ønsker en grundigere gjennomgang i teori og praksis.
6 dagers kurs er for de som ønsker å bli teknikere med fokus på testing, måling, feilsøking og dokumentasjon.
Dersom kansellering foretas senere enn 14 dager før kursstart faktureres 50% av kursavgiften. Ved kansellering 8 virkedager før kursdag, samme dag som kursstart eller kursdeltakerne ikke møter opp faktureres hele kursavgiften.