Vanligvis vil CTRL + + tastene kunne brukes for å øke størrelsen, og CTRL + - for å redusere den.
Har du hjul på musen, kan du bruke CTRL sammen med hjulet for å justere størrelsen. På Mac kan du bruke CMD + + og CMD + -.
Dette kurset har ikke oppført noen dato for studiestart. Bruk skjemaet under for å kontakte leverandør for nærmere informasjon.
For kommuner som jobber med heltidsutfordringen og som trenger inspirasjon og mer kunnskap.
Konferansen tilfredsstiller kravene til å søke om OU-midler for dekning av deltakeravgift ved at den er definert som «arbeidsgiverrelatert ledelsesutvikling».
Seminaret tar utgangspunkt i kommuners erfaringer med å skape heltidskultur.Seminaret er forankret i Heltidserklæringen: «Det store heltidsvalget» inngått september 2015 mellom KS, Fagforbundet, Delta og NSF.
Stadig større andel av de samlede helse- og omsorgstjenestene ytes i kommunene. Den kommunale helse- og velferdstjenesten har som følge av dette utviklet seg til å bli svært kompleks. Det blir færre og færre yrkesaktive i forhold til eldre over 67 år. Mye tyder på at veksten i behov for tjenester er i ferd med å overgå muligheten for å utdanne og rekruttere personell og samfunnets evne til å betale. Dette kombinert med at helsetjenestene er organisert i dag med stort kontrollspenn, en utstrakt kultur for deltid og stor variasjon i kompetansenivå hos sine medarbeidere gjør det utfordrende å leve opp til de forventningene som ligger til kommunene. Dette stiller større krav til ledelse og en strategisk tilnærming til hvordan en skal utvikle kommunesektoren fremover.
Dagens organisering av arbeidstid gjør det svært vanskelig for kommunene å sikre faglig forsvarlige tjenester i en tid der bla. annet sykehusene profesjonaliserer sin drift, krav til kvalitet i tjenestene og forventningene fra brukerne øker. Med mange deltidsstillinger får brukerne et unødvendig stort antall ansatte å forholde seg til med påfølgende betydelig risiko for feil reduksjon i kvalitet (jfr. Kvalitetsreformen Leve hele livet og Pasientsikkerhets-programmet). For arbeidsgiver medfører dagens praksis med utstrakt bruk av vikarer i vakanser og ekstra innleie en rekke krav etter 1 års og 4 årsregelen i AML. Ofte har ikke denne arbeidskraften den kompetansen en trenger for å møte brukerbehovene og gir et effektivitetstap i kommunene og en økonomi under press.
Å dekke behovet med kompetent personell i helse- og omsorgstjenestene er en utfordring for mange kommuner. Uansett årsak er det den enkelte leder som til enhver tid har ansvaret for at bemanningsbehovet er dekket, og å skaffe personell med rett kompetanse til vaktene. Ledere forteller at de sjelden klarer å dekke opp de formelle kompetansekravene i vaktene. Dette medfører at det er et gap mellom den formelle kompetansen i planlagt og faktisk bemanning. Dette har daglige konsekvenser for brukerne.
Det å realisere en heltidskultur er kanskje den største reformen kommunal sektor har stått ovenfor og som over tid vil ha størst effekt på utvikling av bærekraft i sektoren. Det stiller store krav til både politikere, ledere, tillitsvalgte, verneombud og ansatte, og er en omfattende endringsprosess som utfordrer både etablerte kulturer, systemer og arbeidsprosesser.
Seminaret tar utgangspunkt i dette risikobildet og vil løfte fram flere kommuners erfaringer og gode tips, tiltak og virkemidler som gjør det mulig å ta de kloke veivalgene videre.
Dette kurset er forhåndsgodkjent for OU-midler.
For akkurat dette kurset/seminaret har KS Agenda på vegne av kommunene på forhånd søkt om og fått tilsagn om tildeling av OU-midler. Partene anbefaler sterkt at kommunene deltar partssammensatt på seminaret, og OU- midlene dekker i denne sammenheng deltakelse for både ledere og tillitsvalgte.
De kommuner, fylkeskommuner og bedrifter som da er omfattet av refusjonsordningen vil ikke motta faktura for deltakeravgiften. Denne vil gå direkte til KS og OU-fondet. Det gjøres oppmerksom på at OU-midlene KUN dekker deltakeravgiften. Eventuelle kostnader knyttet til reise og opphold må dekkes av den enkelte deltaker selv (og vil bli fakturert fra KS Agenda der dette er en del av arrangementet).
Det gjøres også oppmerksom på at refusjon ikke vil bli gitt dersom deltaker ikke møter på kurset eller ikke melder seg av innen fristen for dette. I de tilfeller vil faktura for deltakeravgift bli sendt arbeidsgiver.
Oslo kommune og privatpersoner kan IKKE søke om støtte fra dette fondet.
Nationaletheatret konferansesenter
Haakon VIIs gate 9
0161 Oslo
Telefon: 24 13 27 50
nationaltheatretkonferansesenter.no
2 dager
Velkommen til erfaringskonferansen som starter med registrering kl. 09:30 torsdag21.03 og avsluttes rundt kl. 14:00 fredag 22.03.
Mingletapas på Cafè Amsterdam ca. kl. 19.30 den 21.03
NB - Det tas forbehold om endringer i programmet
21.mar.19 | ||
KL. 09.30 | Registrering og kaffe | |
KL. 10.00 | Åpning v/ partene
|
|
KL. 10.15 | Bakgrunn for programmet og introduksjon til dagen v/ Hildegunn Andreassen og Geir Johan Hansen | |
KL. 10.45 | Pause | |
Kl. 11.00 | Fire kommuner deler sine erfaringer. 30 min pr kommune. Hver av casekommunene presenterer sine erfaringer med arbeidet med å skape heltidskultur. Ta utgangspunkt i heltidserklæringen. Hva har vært fremmende og hva har vært hemmende for arbeidet? Hva er suksessfaktorene? Vi bruker tematisk sidenotat og IGP – prosess. |
|
Kl. 12.30 | Lunsj | |
Kl. 13.30 | Innlegg fra kommuner fortsetter | |
Kommunevist arbeid – vi oppsummerer det vi har hørt og planlegger hvordan vi vil fordele oss under cafedialogen. Hva ønsker vi å vite mer om? Har vi erfaringer som kan bidra til at casekommunene kan få ideer til videre arbeid med å realiserer heltidskultur? | ||
Kl. 14.15 | Pause | |
Kl. 14.30 | Cafedialog – vi besøker kommunene og utforsker deres heltidskulturstrategier
|
|
Kl. 15.30 | Pause | |
KL. 15.45 | Organisatorisk kompetanse – et spørsmål om heltid? v/ Dosent Arne Orvik, NtNu | |
Kl. 16.45 | Gruppearbeid – oppsummering og bearbeiding av ideer, innspill og refleksjoner. Vi lager en plakat. | |
Kl. 17.15 | AVSLUTNING FOR DAGEN | |
Kl. 19.30 | Mingletapas |
22.mar.19 | ||
KL. 08.30 | God morgen – gallerivandring Hvor står vi – hvor går vi? På tvers av kommunene
|
|
Kl. 09.00 | Hvordan har utviklingen vært? Vi ser på PAI. Gunnar Owren og Hildegunn Andreassen | |
Kl. 09.30 | Hva er det siste på forskningsfronten rundt temaet? Hva mangler vi forskning på for å kunne løfte kommunesektoren enda ett hakk nærmere heltidskultur? Anbefalte evalueringskrierier. | |
v/ Leif Moland | ||
Kl. 10.15 | Pause | |
Kl. 10.30 | Flere og flere kommuner setter heltidskultur på dagsorden også i oppvekst.
|
|
Kl. 11.30 | Lunsj | |
Kl. 12.30 | Kommunevis arbeid – hva gjør vi videre? | |
Kl. 13.15 | Hva tenker partene om veien videre?
|
|
Kl. 14.00 | Oppsummering og vel hjem |
Kommuner som jobber med heltidsutfordringen og som trenger inspirasjon og mer kunnskap om hvordan og hva.....
Se flere kurs fra KS-Agenda AS (4)
Påmeldingsskjema Kontakt oss