Vanligvis vil CTRL + + tastene kunne brukes for å øke størrelsen, og CTRL + - for å redusere den.
Har du hjul på musen, kan du bruke CTRL sammen med hjulet for å justere størrelsen. På Mac kan du bruke CMD + + og CMD + -.
Dette kurset har ingen fremtidige kursdato(er) oppført. Bruk skjemaet for å kontakte kursholderen for mer informasjon.
I samarbeid med Norges bygg- og eiendosmforening som også er faglig ansvarlig.
På dette kurset vil du få forståelse av lovverk og teknikk som gjelder ved ombygging og andre tiltak i byggets livssyklus. Du vil også øke din kompetanse som gjelder utfordringer innen bygningsteknikk og gjennomføring av prosjekter.
Vi går blant annet igjennom;
Vår bygningsmasse utgjør en stor samfunnsmessig ressurs og verdi.
Stortingsmelding Stm 28: 2011-2012 gir klare føringer med sin tittel «Gode bygg for eit betre samfunn». Et godt bygg skal bidra til verdiskaping for brukere, eier og samfunn. Vekslende krav over tid krever at byggene fra tid til annen ombygges samt gjennomgå andre tiltak. Lovverket setter krav, men begrepene og tolkningen oppfattes ulikt, noe som skaper frustrasjon, og prosesser for å oppnå dispensasjoner.
Norges bygg- og eiendomsforening ønsker å bidra til økt kompetanse innen dette fagområdet og inviterer derfor til nettkurs.
Forelesere:
Svein Bjørberg, Fou-Leder Multiconsult Norge AS
Gustav Pillgram Larsen, Gustav Pillgram Larsen AS
Teknisk arrangør: Quality Norway AS
Dette er et heldagskurs for deg som jobber med ombyggingsprosesser, forvaltere, planleggere, entreprenører og saksbehandlere i den offentlige godkjenningsprossen.
Se flere kurs fra Quality Norway AS (66)
Påmeldingsskjema Kontakt oss