Bygg og anlegg
Asbestsanering
Hordaland
Du har valgt: Bergen
Nullstill
Filter
Ferdig

-

Trondheim 3 dager
Kunnskap- og kjennskap, utvending- og innvendig asbestsanering. [+]
Eriksen HMS Opplæring AS arrangerer kurs i asbesthåndtering over hele landet. Kursene kvalifiserer de som gjennomfører dem til å håndtere asbest og følger alle den samme modellen: Dag 1: Oppdatering Dag 2: Utvendige asbestarbeider Dag 3: Innvendige asbestarbeider Kursdagene starter kl. 09.00 og avsluttes ca. kl. 15.00. Har du gjennomført kurs i asbesthåndtering i løpet av de siste tre årene, trenger du kun å delta på dag 1. Har du ikke gjennomført kurs tidligere og skal utføre utvendige asbestarbeider, deltar du på de to første dagene. Skal du utføre innvendig asbestarbeid, deltar du på alle kursets tre dager. [-]
Les mer
Skedsmo Tromsø Og 3 andre steder 3 dager 8 700 kr
25 Jun
13 Aug
10 Sep
Vi lærer deg en trygg måte å drive miljøsanering med asbestholdige materialer både innvendig og utvendig. [+]
Vi gjennomfører våre kurs i asbestsanering slik at de tilfredstiller kravene i forskriften for arbeid med asbest. Kursbevis danner grunnlag for å søke arbeidstilsynet om godkjenning for slikt arbeid som normalt gis for en varighet på 3 år. Det er arbeidsgivers ansvar å påse at alle som arbeider med asbest har godkjent opplæring og kan fremvise dokumentasjon på dette. Det anbefales at deltakerne tar helsesjekk med røntgen av lungene, før man deltar på kurset.    Hva trenger du? Innvendig og utvendig sanering: 3 dagers kurs, pris kr. 8.700,-(7.700,-) Utvendig sanering: 2 dagers kurs, pris kr. 6.600,-(5.600,-) Rør sanering: Ved deltakelse på ett av de overnevnte modulene, vil man få rørsanering som tillegg. Er det ønskelig med kun rørsanering, kan dette tilbys som internkurs eller på åpne kurs. Følg denne linken. (prisene i parantes gjelder NF avtalekunder) Pris inkluderer materiell, kursbevis, sertifikat, enkel lunsj og kaffe/te. For alle alternativ avlegges skriftlig prøve, som må bestås.   Fornyet opplæring i asbestsanering I forskrift best. nr. 703 Utførelse av arbeid § 4-5 krever arbeidstilsynet at opplæring i arbeid med asbest skal fornyes innen 3 år etter siste godkjenning. Dette for å sikre at arbeidstakers kunnskaper holdes ved like og oppdateres.  Det er arbeidsgivers ansvar at alle som arbeider med asbestholdige materialer skal har godkjent opplæring før arbeidet starter. På forespørsel fra Arbeidstilsynet skal det kunne dokumenteres at arbeidstakerne har fått nødvendig opplæring. Dette gjelder også fornyet opplæring. Kurset går over 1 dag uavhengig hvilken godkjenning bedriften har fra før.  I kursprisen inngår materiell, kursbevis, enkel lunsj og kaffe/te.  Kursbevis utstedes etter gjennomført og betalt kurs og brukes som dokumentsjon til arbeidstilsynet om at fornyet opplæring er gitt.     Se "Program-knappen" for mer info helt nederst! Påmelding og priser til høyre. Sted og dato øverst.   Det er ingen opptakskrav eller krav til forkunnskaper [-]
Les mer

Lukk Denne siden benytter seg av informasjonskapsler (cookies).
Du kan fortsette å bruke siden som vanlig hvis du godtar dette. Les mer om bruk av informasjonskapsler i vår personvernerklæring.